Ställning efter rond 2

Plac. Namn Nation Rating Klubb Poäng  TB1  TB2
1 GM Tikkanen Hans SWE 2636 Lunds ASK 2.0 2.0 0.0
GM Hector Jonny SWE 2630 Limhamns SK 2.0 2.0 0.0
GM Berg Emanuell SWE 2627 SK Team Viking 2.0 2.0 0.0
IM Ziegler Ari SWE 2418 Örgryte SK 2.0 2.0 0.0
FM Frisk Kockum Anton SWE 2410 Örgryte SK 2.0 2.0 0.0
Johansson Linus SWE 2379 Limhamns SK 2.0 2.0 0.0
Mohammadi Amir SWE 2324 SA Mark 2.0 2.0 0.0
Fransson Peter SWE 2312 Lidköpings SS 2.0 2.0 0.0
Lindgren Philip SWE 2304 Limhamns SK 2.0 2.0 0.0
Östling Håkan SWE 2269 Rödeby SK 2.0 2.0 0.0
Arnelind Mikael SWE 2256 Örgryte SK 2.0 2.0 0.0
Lindborg Patrik SWE 2230 Hultsfreds SK 2.0 2.0 0.0
Moren Björn SWE 2206 Linköpings ASS 2.0 2.0 0.0
Rosell Tomas SWE 2200 Helsingborgs ASK 2.0 2.0 0.0
Fritz Anton SWE 2185 Västerviks ASK 2.0 2.0 0.0
16 GM Hillarp-Persson Tiger SWE 2663 Lunds ASK 2.0 1.5 0.0
17 GM Brynell Stellan SWE 2555 Limhamns SK 2.0 1.0 0.0
Lind Jan-Olov SWE 2238 Örebro SS 2.0 1.0 0.0
Persson Andreas SWE 2177 Kristallens SK 2.0 1.0 0.0
Reid Gregor SWE 2171 Harplinge SS 2.0 1.0 0.0
Rydström Tom SWE 2171 Växjö SK 2.0 1.0 0.0
Olofsson-Dolk Mattis SWE 2144 Växjö SK 2.0 1.0 0.0
Gutzmann Tobias SWE 2076 Växjö SK 2.0 1.0 0.0
Dahlström Ricard SWE 2072 Lidköpings SS 2.0 1.0 0.0
Fransson Angelina SWE 2066 Växjö SK 2.0 1.0 0.0
Råvik Andreas SWE 1921 Vaggeryds SK 2.0 1.0 0.0
27 Rotman Peter SWE 2197 Helsingborgs SS 2.0 0.5 0.0
28 FM Nilsson Sebastian SWE 2399 Lunds ASK 1.5 2.5 0.0
Ronneland Daniel SWE 2263 Lidköpings SS 1.5 2.5 0.0
FM Näslund Mikael SWE 2241 Kristallens SK 1.5 2.5 0.0
Aira Johannes SWE 2070 SS Manhem 1.5 2.5 0.0
Harrén Mats SWE 2048 Västerviks ASK 1.5 2.5 0.0
33 Lindh Fredrik SWE 2290 Kristallens SK 1.5 2.0 0.0
Bengtsson Jessica SWE 1945 SS Manhem 1.5 2.0 0.0
35 Ask Josef SWE 2206 Västerviks ASK 1.5 1.5 0.0
Larsson Dan SWE 2144 SS Manhem 1.5 1.5 0.0
von Brömssen Göran SWE 2074 SS Manhem 1.5 1.5 0.0
38 Karlsson Jörgen SWE 2230 Västerviks ASK 1.5 1.0 0.0
Lundstedt Peter SWE 2200 Växjö SK 1.5 1.0 0.0
40 Åberg Anton SWE 2403 SK Kamraterna 1.0 3.0 0.0
Madebrink Lars SWE 2271 SK Kamraterna 1.0 3.0 0.0
Kumar Rahul SWE 2252 Örgryte SK 1.0 3.0 0.0
Svensson Leif SWE 2236 Borås Fristad SK 1.0 3.0 0.0
Wiander Michael SWE 2198 Stockholms SS 1.0 3.0 0.0
Unmack Christian SWE 2161 En Passant, Svedala 1.0 3.0 0.0
Agovic Sejfo SWE 1790 Helsingborgs ASK 1.0 3.0 0.0
Lindberg-Hansen Caroline SWE 1606 Halmstads SS 1.0 3.0 0.0
48 Neretljak Nedzad SWE 2164 Växjö SK 1.0 2.5 0.0
Svensson Sören SWE 2037 SS Manhem 1.0 2.5 0.0
Fransson Stefan SWE 1790 Oskarshamns SS 1.0 2.5 0.0
Kasselstrand Erik SWE 1672 Gusums SK 1.0 2.5 0.0
Hoang Johnny SWE 1626 Ljunbgy SK 1.0 2.5 0.0
Saad Hamza SWE 1262 Halmstads SS 1.0 2.5 0.0
54 Brezinski Adam SWE 2170 Oves SK 1.0 2.0 0.0
Lindhe Magnus SWE 2169 Halmstads SS 1.0 2.0 0.0
Wahlström Lennart SWE 2157 Varbergs SK 1.0 2.0 0.0
Lindahl Emil SWE 2154 Växjö SK 1.0 2.0 0.0
Nilsson Weine SWE 2148 Jönköping-Huskvarna 1.0 2.0 0.0
Nilsson Patrik SWE 2113 Helsingborgs ASK 1.0 2.0 0.0
Svensson Mikael SWE 2089 Landskrona SK 1.0 2.0 0.0
Eriksson Kristian SWE 2087 Varbergs SK 1.0 2.0 0.0
Bengtsson Tage SWE 2078 Majornas SK 1.0 2.0 0.0
Källerholm Pär SWE 2074 Ljungby SK 1.0 2.0 0.0
Elenius Erik SWE 2073 Västerviks ASK 1.0 2.0 0.0
Thiborg Jesper SWE 2059 Hässleholms SK 1.0 2.0 0.0
Svedberg Hans SWE 2050 Örgryte SK 1.0 2.0 0.0
Åström Lars SWE 2047 Limhamns SK 1.0 2.0 0.0
Göransson Martin SWE 2036 Värnamo SS 1.0 2.0 0.0
Gummesson Anton SWE 2027 Örebro SS 1.0 2.0 0.0
Sandström Anders SWE 2024 SK Mumien 1.0 2.0 0.0
Lindström Reine SWE 1993 SA Mark 1.0 2.0 0.0
Karlsson Robin SWE 1989 En Passant, Svedala 1.0 2.0 0.0
Ollén Martin SWE 1963 Limhamns SK 1.0 2.0 0.0
Andersson Thorbjörn SWE 1958 Harplinge SS 1.0 2.0 0.0
Gromark Per-Olof SWE 1955 Örgryte SK 1.0 2.0 0.0
Nilsson Kristoffer SWE 1948 Växjö SK 1.0 2.0 0.0
Wiman Kenneth SWE 1935 Skövde SS 1.0 2.0 0.0
Rådberg John SWE 1930 Ljungby SK 1.0 2.0 0.0
Olsson Henrik SWE 1852 Oves SK 1.0 2.0 0.0
Naglic Zdenko SWE 1845 SK Kamraterna 1.0 2.0 0.0
Mörling Joakim SWE 1828 Limhamns SK 1.0 2.0 0.0
82 Rydéll Mårten SWE 1968 Västerviks ASK 1.0 1.5 0.0
Koski Viljo SWE 1932 Lidköpings SS 1.0 1.5 0.0
Degerfeldt Sven SWE 1888 SS Manhem 1.0 1.5 0.0
Hall Simon SWE 1469 Örgryte SK 1.0 1.5 0.0
Nilsson Fredrik SWE 1282 Varbergs SK 1.0 1.5 0.0
87 Mattsson Michael SWE 2189 Schack 64 Haparanda 1.0 1.0 0.0
Johansson Mikael SWE 2094 Allingsås sS 1.0 1.0 0.0
Olsson Bo SWE 1987 Lidköpings SS 1.0 1.0 0.0
Petersson Daniel SWE 1941 SK Bara Bönder 1.0 1.0 0.0
Sjödahl Sten SWE 1923 Oves SK 1.0 1.0 0.0
Barkman Rolf SWE 1875 Hjo SK 1.0 1.0 0.0
Andersson Jan SWE 1816 Ervalla SS 1.0 1.0 0.0
Sundeby Johan SWE 1742 Värnamo SS 1.0 1.0 0.0
Bjureblad Martin SWE 1265 SS Manhem 1.0 1.0 0.0
96 Karlsson Anders SWE 1871 En Passant, Svedala 0.5 3.0 0.0
Cardilin Tim SWE 1844 Halmstad SS 0.5 3.0 0.0
98 Andersson Sven-Olof SWE 2013 Östersunds SS 0.5 2.5 0.0
Segefelt Louise SWE 1770 SS Manhem 0.5 2.5 0.0
100 Jönsson Krister SWE 2133 Örebro SS 0.5 2.0 0.0
Bröndum Kraul Jan DEN 1647 Köpenhamn N 0.5 2.0 0.0
102 Svensson Anders SWE 2098 Västerviks ASK 0.5 1.5 0.0
Lappas Georgios SWE 1745 SK Kamraterna 0.5 1.5 0.0
104 Drugge Patrik SWE 2247 Örebro SS 0.0 3.0 0.0
Olsson Tomas SWE 2001 Lunds ASK 0.0 3.0 0.0
Westerlund Ola SWE 1878 SK Kamraterna 0.0 3.0 0.0
Ekberg Andreas SWE 1815 Hultfreds SK 0.0 3.0 0.0
Olsson Torgny SWE 1789 En Passant, Svedala 0.0 3.0 0.0
Valle Loenzo SWE 1770 Emmaboda SS 0.0 3.0 0.0
Lindblad Björn SWE 1676 SK Kamraterna 0.0 3.0 0.0
Nilsson Claes-Erik SWE 1539 Halmstads SS 0.0 3.0 0.0
Olsson Sven SWE 1502 Skromberga SS 0.0 3.0 0.0
Karlsson William SWE 1400 Falkenbergs SK 0.0 3.0 0.0
114 Kinberger Elon SWE 1400 Halmstads SS 0.0 2.5 0.0
Pistol Mats-Erik SWE 1851 Oves SK 0.0 2.5 0.0
Storm Ingemar SWE 1688 Vara SS 0.0 2.5 0.0
Öjerskog Bertil SWE 1527 Klippans SK 0.0 2.5 0.0
118 Liedbeck Patrik SWE 1767 Limhamns SK 0.0 2.0 0.0
Zejak Branislav SWE 1755 Falkenbergs SK 0.0 2.0 0.0
Jämtbo Patrik SWE 1726 Skövde SS 0.0 2.0 0.0
Hansen Anders SWE 1714 Harplinge SS 0.0 2.0 0.0
Svensson Daniel SWE 1700 Halmstads SS 0.0 2.0 0.0
Olsson Linn SWE 1645 En Passant, Svedala 0.0 2.0 0.0
Nilsson Gert SWE 1593 Markaryds SK 0.0 2.0 0.0
Nylander Lennart SWE 1590 SK Vi-Mo 0.0 2.0 0.0
Aldin Anders SWE 1561 En Passant, Svedala 0.0 2.0 0.0
Boustedt Henrik SWE 1535 SK Kamraterna 0.0 2.0 0.0
Ng Klemens SWE 1526 Örgryte SK 0.0 2.0 0.0
Svensson Paula SWE 1342 Harplinge SS 0.0 2.0 0.0
Strannabjer-Melin Rasmus SWE 1339 Varbergs SK 0.0 2.0 0.0
Johansson Simon SWE 1271 Varbergs SK 0.0 2.0 0.0

Anmärkning:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>