Resultat rond 8

Bord Nr. Namn Rtg Poäng Resultat Poäng Namn Rtg Nr.
1 3 GM Berg Emanuel 2597 6 1 – 0 6 Lindgren Philip 2368 12
2 2 GM Hector Jonny 2601 ½ – ½ 6 GM Brynell Stellan 2553 5
3 7 GM Åkesson Ralf 2490 1 – 0 IM Haugli Petter 2288 14
4 9 FM Johansson Linus 2405 1 – 0 FM Frisk Kockum Anton 2406 8
5 1 GM Carlsson Pontus 2613 5 1 – 0 5 Fransson Percy 2216 21
6 23 Lindhe Magnus 2212 5 0 – 1 5 GM Hillarp-Persson Tiger 2575 4
7 10 IM Ziegler Ari 2402 5 1 – 0 5 Fransson Patrick 2215 22
8 18 Holst Conny 2241 5 0 – 1 5 Ask Josef 2167 28
9 15 Fransson Peter 2282 1 – 0 5 Fransson Angelina 2066 37
10 6 IM Sjödahl Pontus 2498 1 – 0 Wiander Michael 2118 31
11 19 Arnelind Mikael 2234 1 – 0 Åström Lars 2095 34
12 25 Rydström Tom 2196 1 – 0 Harrén Mats 2054 40
13 33 Svensson Anders 2103 ½ – ½ Nilsson Patrik 2194 26
14 59 Bengtsson Jessica 1946 ½ – ½ Aira Johannes 2182 27
15 13 FM Lundin Jan 2330 4 1 – 0 4 Blomqvist Sven 2038 44
16 43 Lyngsjö Håkan 2048 4 ½ – ½ 4 Madebrink Lars 2267 16
17 55 Göransson Martin 1964 4 0 – 1 4 Blomström Lars 2219 20
18 49 Lönn Joakim 1986 4 0 – 1 4 Olofsson Dolk Mattis 2205 24
19 29 Rosell Tomas 2165 4 0 – 1 4 Karlsson Ulf 1996 48
20 51 Vrbanac Damir 1984 4 ½ – ½ 4 Brzezinski Adam 2148 30
21 65 Berglind Axel 1905 4 0 – 1 4 Wahlström Lennart 2109 32
22 35 Silfverström Niklas 2078 4 1 – 0 4 Källerholm Pär 1974 54
23 42 Stray Gunnar 2050 4 ½ – ½ 4 Sivhed Johan 1901 66
24 17 Kumar Rahul 2253 1 – 0 Råvik Andreas 1915 64
25 39 Ollén Martin 2055 1 – 0 Koski Viljo 1872 70
26 45 Segerberg Tomas 2005 1 – 0 Fransson Stefan 1826 74
27 47 Mörling Joakim 1997 1 – 0 Valle Lorenzo 1770 81
28 61 Magelius Olof 1932 0 – 1 Svedberg Hans 1986 50
29 63 Broman Finn 1915 1 – 0 Thomasson Staffan 1976 53
30 67 Pistol Mats-Erik 1886 0 – 1 Lindström Reine 1963 56
31 78 Tjärnemo Jonas 1795 ½ – ½ Andersson Thorbjörn 1957 58
32 89 Frånberg Bengt 1715 ½ – ½ Kirppo Ronny 1940 60
33 38 Sandström Anders 2056 3 1 – 0 Zejak Branislav 1680 92
34 75 Agovic Seifo 1763 3 0 – 1 3 Kenani Dariush 2068 36
35 52 Karlsson Anders 1983 3 1 – 0 3 Svensson Daniel 1741 88
36 57 Karlsson Robin 1959 3 1 – 0 3 Khilberg-Tran Jimmy 1488 106
37 76 Tuomainen Felix 1815 3 ½ – ½ 3 Sjödahl Sten 1886 68
38 69 Johansson Johnny 1884 3 1 – 0 3 Wallenås Daniel 1690 90
39 79 Pantzar Milton 1785 3 1 – 0 Linusson Lasse 2052 41
40 73 Svorono Gabriel 1836 ½ – ½ Szumniak Jedrzej 1643 94
41 77 Sundeby Johan 1798 ½ – ½ Hogeman Joel 1579 98
42 91 Lindblad Björn 1688 1 – 0 Wahlström Joakim 1760 82
43 107 Hall Simon 1408 1 – 0 Hansen Anders 1752 85
44 101 Karlsson William 1510 0 – 1 Olsson Torgny 1752 86
45 87 Andersson Jan 1744 1 – 0 Nilsson Fredrik 1378 110
46 109 Bjureblad Martin 1333 0 – 1 Ekberg Jacob 1650 93
47 96 Myrenfors Stefan 1591 2 ½ – ½ 2 Ng Klemens 1775 80
48 83 Stark Ingvar 1757 2 1 – 0 2 Öjerskog Bertil 1521 100
49 84 Gajic Bozur 1754 2 1 – 0 2 Björck Per 1588 97
50 95 Ahlqvist Erik 1639 2 ½ – ½ 2 Wall Mats 1400 108
51 71 Barkman Rolf 1870 1 – 0 Nilsson Clas-Erik 1526 99
52 103 Olsson Sven 1480 0 – 1 Wihlborn Bengt 1843 72
53 105 Fransson Pia 1426 1 – 0 Strannabjer-Melin Rasmus 1471 104
54 11 FM Fries Nielsen Niels Jörgen 2398 0 ej inlottad
55 46 Nordqvist Jörgen 1998 1 0 ej inlottad
56 62 Cardilin Tim 1919 0 ej inlottad
57 102 Kolobaric Ivan 1481 1 0 ej inlottad

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>