Ställning efter rond 2

Plac. Namn Nation Rating Klubb Poäng  TB1  TB2
1 GM Hector Jonny SWE 2601 Limhamns SK 2.0 2.0 0.0
GM Berg Emanuel SWE 2597 SK Team Viking 2.0 2.0 0.0
GM Brynell Stellan SWE 2553 Limhamns SK 2.0 2.0 0.0
IM Sjödahl Pontus SWE 2498 Västerås SK 2.0 2.0 0.0
FM Frisk Kockum Anton SWE 2406 Örgryte SK 2.0 2.0 0.0
IM Ziegler Ari SWE 2402 Örgryte SK 2.0 2.0 0.0
FM Lundin Jan SWE 2330 Farsta SS 2.0 2.0 0.0
IM Haugli Petter NOR 2288 Moss 2.0 2.0 0.0
Holst Conny SWE 2241 Limhamns SK 2.0 2.0 0.0
Arnelind Mikael SWE 2234 Örgryte SK 2.0 2.0 0.0
Fransson Percy SWE 2216 Örgryte SK 2.0 2.0 0.0
Fransson Patrick SWE 2215 Örgryte SK 2.0 2.0 0.0
Lindhe Magnus SWE 2212 Halmstads SS 2.0 2.0 0.0
Ask Josef SWE 2167 Västerviks ASK 2.0 2.0 0.0
15 GM Hillarp-Persson Tiger SWE 2575 Lunds ASK 2.0 1.5 0.0
Aira Johannes SWE 2182 SS Manhem 2.0 1.5 0.0
Rosell Tomas SWE 2165 Helsingborgs ASK 2.0 1.5 0.0
18 Lindgren Philip SWE 2368 Limhamns SK 2.0 1.0 0.0
Madebrink Lars SWE 2267 SK Kamraterna 2.0 1.0 0.0
Wiander Michael SWE 2118 Stockholms SS 2.0 1.0 0.0
Lönn Joakim SWE 1986 Harplinge SS 2.0 1.0 0.0
22 Kumar Rahul SWE 2253 Örgryte SK 1.5 2.5 0.0
Nilsson Patrik SWE 2194 Helsingborgs SS 1.5 2.5 0.0
Brzezinski Adam SWE 2148 Oves SK 1.5 2.5 0.0
Pantzar Milton SWE 1785 Täby SK 1.5 2.5 0.0
26 GM Carlsson Pontus SWE 2639 Linköpings ASS 1.5 2.0 0.0
GM Åkesson Ralf SWE 2490 Västerås SK 1.5 2.0 0.0
Cardilin Tim SWE 1919 Halmstads SS 1.5 2.0 0.0
29 Rydström Tom SWE 2196 Växjö SK 1.5 1.5 0.0
Wahlström Lennart SWE 2109 Varbergs SK 1.5 1.5 0.0
Stray Gunnar NOR 2050 Moss 1.5 1.5 0.0
Thomasson Staffan SWE 1976 Åstorps SS 1.5 1.5 0.0
33 FM Johansson Linus SWE 2405 Limhamns SK 1.5 1.0 0.0
FM Fries Nielsen Niels Jörgen SWE 2398 Burgsvik Alva SK 1.5 1.0 0.0
35 Blomström Lars SWE 2219 Örebro SS 1.0 3.0 0.0
Harrén Mats SWE 2054 Nolereds SK 1.0 3.0 0.0
Lyngsjö Håkan SWE 2048 SK Bara Bönder 1.0 3.0 0.0
38 Svensson Anders SWE 2103 Västerviks ASK 1.0 2.5 0.0
Åström Lars SWE 2095 Limhamns SK 1.0 2.5 0.0
Ng Klemens SWE 1775 Örgryte SK 1.0 2.5 0.0
Gajic Bozur SWE 1754 Oskarshamns SK 1.0 2.5 0.0
42 Silfverström Niklas SWE 2078 Helsingborgs SS 1.0 2.0 0.0
Kenani Dariush SWE 2068 SS Manhem 1.0 2.0 0.0
Fransson Angelina SWE 2066 Örgryte SK 1.0 2.0 0.0
Sandström Anders SWE 2056 SK Mumien 1.0 2.0 0.0
Ollén Martin SWE 2055 Limhamns SK 1.0 2.0 0.0
Linusson Lasse SWE 2052 Burgsvik Alva SK 1.0 2.0 0.0
Blomqvist Sven SWE 2038 Västerviks ASK 1.0 2.0 0.0
Segerberg Tomas SWE 2005 SS Manhem 1.0 2.0 0.0
Mörling Joakim SWE 1997 Limhamns SK 1.0 2.0 0.0
Karlsson Ulf SWE 1996 Limhamns SK 1.0 2.0 0.0
Svedberg Hans SWE 1986 Örgryte SK 1.0 2.0 0.0
Vrbanac Damir SWE 1984 Bosanska Krajina-Mladost 1.0 2.0 0.0
Karlsson Anders SWE 1983 En Passant Svedala 1.0 2.0 0.0
Källerholm Pär SWE 1974 Ljungby SK 1.0 2.0 0.0
Göransson Martin SWE 1964 Värnamo SS 1.0 2.0 0.0
Karlsson Robin SWE 1959 En Passant Svedala 1.0 2.0 0.0
Andersson Thorbjörn SWE 1957 Harplinge SS 1.0 2.0 0.0
Kirppo Ronny SWE 1940 Limhamns SK 1.0 2.0 0.0
Magelius Olof SWE 1932 Harplinge SS 1.0 2.0 0.0
Broman Finn SWE 1915 Limhamns SK 1.0 2.0 0.0
Berglind Axel SWE 1905 SK Rockaden 1.0 2.0 0.0
Sjödahl Sten SWE 1886 Oves SK 1.0 2.0 0.0
Johansson Johnny SWE 1884 Halmstads SS 1.0 2.0 0.0
Svorono Gabriel SWE 1836 SS Manhem 1.0 2.0 0.0
Fransson Stefan SWE 1826 Oskarshamns SS 1.0 2.0 0.0
Tuomainen Felix SWE 1815 SK Rockaden 1.0 2.0 0.0
Sundeby Johan SWE 1798 Värnamo SS 1.0 2.0 0.0
Tjärnemo Jonas SWE 1795 Limhamns SK 1.0 2.0 0.0
Stark Ingvar SWE 1757 Uddebo SK 1.0 2.0 0.0
71 Fransson Peter SWE 2282 Lidköpings SS 1.0 1.5 0.0
Olofsson Dolk Mattis SWE 2205 Växjö SK 1.0 1.5 0.0
Wihlborn Bengt SWE 1843 Växjö SK 1.0 1.5 0.0
Valle Lorenzo SWE 1770 Emmaboda SS 1.0 1.5 0.0
Hansen Anders SWE 1752 Harplinge SS 1.0 1.5 0.0
76 Agovic Seifo SWE 1763 Helsingborgs ASK 1.0 1.0 0.0
Ahlqvist Erik SWE 1639 Kungsbacka SK 1.0 1.0 0.0
Hogeman Joel SWE 1579 Limhamns SK 1.0 1.0 0.0
79 Råvik Andreas SWE 1915 Vaggeryds SK 0.5 3.0 0.0
Sivhed Johan SWE 1901 Alingsås SS 0.5 3.0 0.0
81 Bengtsson Jessica SWE 1946 SS Manhem 0.5 2.5 0.0
Koski Viljo SWE 1872 Lidköpings SS 0.5 2.5 0.0
Wahlström Joakim SWE 1760 Malmö AS 0.5 2.5 0.0
84 Nordqvist Jörgen SWE 1998 SK Rockaden 0.5 2.0 0.0
Lindström Reine SWE 1963 SA Mark 0.5 2.0 0.0
Karlsson William SWE 1510 Falkenbergs SK 0.5 2.0 0.0
87 Svensson Daniel SWE 1741 Halmstads SS 0.5 1.5 0.0
Frånberg Bengt SWE 1715 Hässleholms SK 0.5 1.5 0.0
Bjureblad Martin SWE 1333 Götaverkens SK 0.5 1.5 0.0
90 Pistol Mats-Erik SWE 1886 Oves SK 0.0 3.0 0.0
Barkman Rolf SWE 1870 Hjo SK 0.0 3.0 0.0
Olsson Torgny SWE 1752 En Passant Svedala 0.0 3.0 0.0
Strannabjer-Melin Rasmus SWE 1471 Varbergs SK 0.0 3.0 0.0
94 Andersson Jan SWE 1744 Ervalla SS 0.0 2.5 0.0
Björck Per SWE 1588 Harplinge SS 0.0 2.5 0.0
Wall Mats SWE 1400 Säffle SK 0.0 2.5 0.0
97 Jönsson Ambjörn SWE 2163 Växjö SK 0.0 2.0 0.0
Wallenås Daniel SWE 1690 Alingsås SS 0.0 2.0 0.0
Lindblad Björn SWE 1688 SK Kamraterna 0.0 2.0 0.0
Zejak Branislav SWE 1680 Falkenbergs SK 0.0 2.0 0.0
Ekberg Jacob SWE 1650 Östersunds SS 0.0 2.0 0.0
Szumniak Jedrzej SWE 1643 Lunds ASK 0.0 2.0 0.0
Myrenfors Stefan SWE 1591 Helsingborgs SS 0.0 2.0 0.0
Nilsson Clas-Erik SWE 1526 Halmstads SS 0.0 2.0 0.0
Öjerskog Bertil SWE 1521 Klippans SK 0.0 2.0 0.0
Kolobaric Ivan SWE 1481 Klippans SK 0.0 2.0 0.0
Olsson Sven SWE 1480 Skomberga ASS 0.0 2.0 0.0
Fransson Pia SWE 1426 Limhamns SK 0.0 2.0 0.0
Khilberg-Tran Jimmy SWE 1417 Värnamo SS 0.0 2.0 0.0
Hall Simon SWE 1408 Örgryte SK 0.0 2.0 0.0
Nilsson Fredrik SWE 1378 Varbergs SK 0.0 2.0 0.0

Anmärkning:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>