Ställning efter rond 6

Ställning efter rond 6

Plac. Namn Nation Rating Klubb Poäng  TB1  TB2
1 GM Hillarp-Persson Tiger SWE 2663 Lunds ASK 5.5 24.5 17.0
2 GM Berg Emanuell SWE 2627 SK Team Viking 5.5 24.5 16.0
3 GM Tikkanen Hans SWE 2636 Lunds ASK 5.5 24.0 16.5
4 GM Brynell Stellan SWE 2555 Limhamns SK 5.5 23.0 14.5
5 IM Ziegler Ari SWE 2418 Örgryte SK 5.0 24.0 15.5
6 Lind Jan-Olov SWE 2238 Örebro SS 5.0 22.5 15.0
7 FM Näslund Mikael SWE 2241 Kristallens SK 5.0 21.5 14.5
8 Lindgren Philip SWE 2304 Limhamns SK 5.0 20.5 14.0
9 Arnelind Mikael SWE 2256 Örgryte SK 4.5 23.0 14.5
10 FM Nilsson Sebastian SWE 2399 Lunds ASK 4.5 22.5 16.0
11 Johansson Linus SWE 2379 Limhamns SK 4.5 22.5 15.0
12 Mohammadi Amir SWE 2324 SA Mark 4.5 22.0 14.5
13 Lundstedt Peter SWE 2200 Växjö SK 4.5 21.0 14.0
Rosell Tomas SWE 2200 Helsingborgs ASK 4.5 21.0 14.0
Rotman Peter SWE 2197 Helsingborgs SS 4.5 21.0 14.0
16 GM Hector Jonny SWE 2630 Limhamns SK 4.0 26.0 17.5
17 FM Frisk Kockum Anton SWE 2410 Örgryte SK 4.0 24.0 16.0
18 Fransson Peter SWE 2312 Lidköpings SS 4.0 23.5 15.0
19 Östling Håkan SWE 2269 Rödeby SK 4.0 22.5 15.0
20 Moren Björn SWE 2206 Linköpings ASS 4.0 22.0 14.5
Wahlström Lennart SWE 2157 Varbergs SK 4.0 22.0 14.5
22 Ollén Martin SWE 1963 Limhamns SK 4.0 22.0 14.0
23 Olofsson-Dolk Mattis SWE 2144 Växjö SK 4.0 21.5 14.0
24 Ask Josef SWE 2206 Västerviks ASK 4.0 21.0 14.0
25 Lindahl Emil SWE 2154 Växjö SK 4.0 20.5 13.5
Nilsson Weine SWE 2199 Jönköping-Huskvarna 4.0 20.5 13.5
27 Lindborg Patrik SWE 2230 Hultsfreds SK 4.0 20.0 13.0
28 Wiander Michael SWE 2198 Stockholms SS 4.0 20.0 12.5
29 Nilsson Patrik SWE 2113 Helsingborgs ASK 4.0 19.5 13.0
30 Larsson Dan SWE 2144 SS Manhem 4.0 19.0 13.0
31 Lindh Fredrik SWE 2290 Kristallens SK 4.0 18.5 12.5
32 Neretljak Nedzad SWE 2164 Växjö SK 4.0 18.5 11.5
33 Åberg Anton SWE 2403 SK Kamraterna 4.0 18.0 12.0
34 Gromark Per-Olof SWE 1955 Örgryte SK 4.0 17.5 11.5
35 Kumar Rahul SWE 2252 Örgryte SK 4.0 17.0 11.5
36 Svensson Leif SWE 2236 Borås Fristad SK 4.0 16.5 11.5
Reid Gregor SWE 2171 Harplinge SS 4.0 16.5 11.5
38 Aira Johannes SWE 2070 SS Manhem 3.5 24.5 16.5
39 Brezinski Adam SWE 2170 Oves SK 3.5 22.0 14.0
40 Gutzmann Tobias SWE 2076 Växjö SK 3.5 21.0 15.0
41 Lindhe Magnus SWE 2169 Halmstads SS 3.5 20.5 14.0
42 Karlsson Jörgen SWE 2230 Västerviks ASK 3.5 20.5 13.5
43 Eriksson Kristian SWE 2087 Varbergs SK 3.5 20.0 13.5
44 Bengtsson Jessica SWE 1945 SS Manhem 3.5 19.5 14.5
45 Madebrink Lars SWE 2271 SK Kamraterna 3.5 19.0 13.0
46 Olsson Henrik SWE 1858 Oves SK 3.5 18.5 13.0
47 Persson Andreas SWE 2177 Kristallens SK 3.5 18.5 11.0
48 Fritz Anton SWE 2185 Västerviks ASK 3.5 18.0 12.0
Harrén Mats SWE 2048 Västerviks ASK 3.5 18.0 12.0
50 von Brömssen Göran SWE 2074 SS Manhem 3.5 18.0 11.5
51 Cardilin Tim SWE 1844 Halmstad SS 3.5 16.5 11.5
52 Källerholm Pär SWE 2074 Ljungby SK 3.5 16.5 11.0
53 Jönsson Krister SWE 2133 Örebro SS 3.5 15.5 10.5
54 Svensson Anders SWE 2098 Västerviks ASK 3.5 14.0 9.5
55 Råvik Andreas SWE 1921 Vaggeryds SK 3.0 24.0 16.5
56 Fransson Angelina SWE 2066 Växjö SK 3.0 22.0 16.5
57 Rydström Tom SWE 2171 Växjö SK 3.0 21.0 13.5
58 Svensson Mikael SWE 2089 Landskrona SK 3.0 19.5 13.5
59 Gummesson Anton SWE 2027 Örebro SS 3.0 19.5 13.0
60 Unmack Christian SWE 2161 En Passant, Svedala 3.0 19.5 12.0
61 Dahlström Rickard SWE 2072 Lidköpings SS 3.0 19.0 13.5
Åström Lars SWE 2047 Limhamns SK 3.0 19.0 13.5
63 Hoang Johnny SWE 1626 Ljunbgy SK 3.0 19.0 13.0
64 Elenius Erik SWE 2073 Västerviks ASK 3.0 18.5 13.0
65 Andersson Jan SWE 1816 Ervalla SS 3.0 18.5 12.5
66 Thiborg Jesper SWE 2059 Hässleholms SK 3.0 18.5 12.0
Sandström Anders SWE 2024 SK Mumien 3.0 18.5 12.0
68 Karlsson Robin SWE 1989 En Passant, Svedala 3.0 17.5 12.5
69 Bengtsson Tage SWE 2078 Majornas SK 3.0 17.5 12.0
70 Lindström Reine SWE 1993 SA Mark 3.0 17.0 11.5
Rådberg John SWE 1930 Ljungby SK 3.0 17.0 11.5
72 Mattsson Michael SWE 2189 Schack 64 Haparanda 3.0 17.0 11.0
73 Sjödahl Sten SWE 1923 Oves SK 3.0 16.5 11.5
74 Olsson Bo SWE 1987 Lidköpings SS 3.0 16.5 11.0
Lindblad Björn SWE 1676 SK Kamraterna 3.0 16.5 11.0
76 Johansson Mikael SWE 2094 Allingsås SS 3.0 16.5 10.5
Degerfeldt Sven SWE 1837 SS Manhem 3.0 16.5 10.5
78 Pistol Mats-Erik SWE 1852 Oves SK 3.0 16.0 10.5
79 Olsson Tomas SWE 2001 Lunds ASK 3.0 15.0 8.5
80 Hall Simon SWE 1469 Örgryte SK 3.0 14.0 9.5
81 Svedberg Hans SWE 2051 Örgryte SK 3.0 13.0 8.0
82 Ronneland Daniel SWE 2263 Lidköpings SS 2.5 20.5 14.0
83 Karlsson Anders SWE 1871 En Passant, Svedala 2.5 19.5 14.0
84 Liedbeck Patrik SWE 1767 Limhamns SK 2.5 18.0 13.0
85 Drugge Patrik SWE 2247 Örebro SS 2.5 18.0 12.0
86 Barkman Rolf SWE 1845 Hjo SK 2.5 17.5 13.0
87 Svensson Sören SWE 2037 SS Manhem 2.5 17.0 11.5
Sundeby Johan SWE 1742 Värnamo SS 2.5 17.0 11.5
89 Svensson Daniel SWE 1700 Halmstads SS 2.5 16.5 11.0
90 Nilsson Kristoffer SWE 1948 Växjö SK 2.5 16.5 10.0
91 Ekberg Andreas SWE 1815 Hultfreds SK 2.5 16.0 10.5
92 Koski Viljo SWE 1932 Lidköpings SS 2.5 15.5 10.0
93 Lappas Georgios SWE 1735 SK Kamraterna 2.5 13.5 9.0
94 Rydéll Mårten SWE 1968 Västerviks ASK 2.0 20.5 15.0
95 Göransson Martin SWE 2036 Värnamo SS 2.0 20.0 12.5
96 Agovic Sejfo SWE 1790 Helsingborgs ASK 2.0 19.0 12.5
97 Andersson Thorbjörn SWE 1958 Harplinge SS 2.0 18.5 12.0
98 Nilsson Fredrik SWE 1282 Varbergs SK 2.0 18.0 12.5
99 Mörling Joakim SWE 1828 Limhamns SK 2.0 18.0 12.0
100 Petersson Daniel SWE 1941 SK Bara Bönder 2.0 17.5 12.5
101 Kasselstrand Erik SWE 1672 Gusums SK 2.0 17.0 11.5
102 Westerlund Ola SWE 1878 SK Kamraterna 2.0 17.0 11.0
103 Lindberg-Hansen Caroline SWE 1606 Halmstads SS 2.0 16.5 11.5
104 Wiman Kenneth SWE 1935 Skövde SS 2.0 16.5 11.0
105 Jämtbo Patrik SWE 1726 Skövde SS 2.0 16.0 11.0
106 Fransson Stefan SWE 1790 Oskarshamns SS 2.0 15.5 11.0
107 Naglic Zdenko SWE 1845 SK Kamraterna 2.0 15.5 10.5
108 Andersson Sven-Olof SWE 2013 Östersunds SS 2.0 15.0 8.5
109 Johansson Simon SWE 1271 Varbergs SK 2.0 14.5 10.0
110 Olsson Linn SWE 1645 En Passant, Svedala 2.0 13.5 9.0
111 Nilsson Gert SWE 1593 Markaryds SK 2.0 13.5 8.5
112 Nilsson Claes-Erik SWE 1539 Halmstads SS 2.0 12.5 8.5
Öjerskog Bertil SWE 1527 Klippans SK 2.0 12.5 8.5
114 Olsson Torgny SWE 1789 En Passant, Svedala 2.0 12.5 8.0
115 Hansen Anders SWE 1714 Harplinge SS 2.0 12.0 7.5
116 Svensson Paula SWE 1342 Harplinge SS 2.0 11.5 7.5
117 Valle Lorenzo SWE 1770 Emmaboda SS 2.0 9.5 6.0
118 Segerfelt Louise SWE 1770 SS Manhem 1.5 17.5 11.5
119 Boustedt Henrik SWE 1535 SK Kamraterna 1.5 15.5 10.0
120 Bjureblad Martin SWE 1265 SS Manhem 1.5 14.0 9.5
121 Nylander Lennart SWE 1590 SK Vi-Mo 1.5 12.0 7.5
122 Strannabjer-Melin Rasmus SWE 1339 Varbergs SK 1.5 11.5 7.5
123 Saad Hamza SWE 1262 Halmstads SS 1.0 17.0 11.0
124 Zejak Branislav SWE 1755 Falkenbergs SK 1.0 14.5 10.0
125 Storm Ingemar SWE 1688 Vara SS 1.0 14.5 9.5
126 Bröndum Kraul Jan DEN 1647 Köpenhamn N 1.0 14.0 9.5
127 Aldin Anders SWE 1561 En Passant, Svedala 1.0 13.5 9.0
128 Ng Klemens SWE 1526 Örgryte SK 1.0 12.5 8.5
Olsson Sven SWE 1502 Skromberga SS 1.0 12.5 8.5
130 Kinberger Elon SWE 1300 Halmstads SS 1.0 12.0 8.5
131 Karlsson William SWE 1400 Falkenbergs SK 0.5 14.0 9.0

Anmärkning:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

Ställning efter rond 5

Plac. Namn Nation Rating Klubb Poäng  TB1  TB2
1 GM Berg Emanuell SWE 2627 SK Team Viking 5.0 15.5 9.0
2 GM Brynell Stellan SWE 2555 Limhamns SK 5.0 14.5 8.5
3 GM Hillarp-Persson Tiger SWE 2663 Lunds ASK 4.5 18.0 12.0
4 GM Tikkanen Hans SWE 2636 Lunds ASK 4.5 17.0 10.5
5 Rotman Peter SWE 2197 Helsingborgs SS 4.5 11.5 7.5
6 GM Hector Jonny SWE 2630 Limhamns SK 4.0 18.0 10.0
IM Ziegler Ari SWE 2418 Örgryte SK 4.0 18.0 10.0
8 FM Frisk Kockum Anton SWE 2410 Örgryte SK 4.0 17.0 10.0
9 Lind Jan-Olov SWE 2238 Örebro SS 4.0 15.5 9.0
Lundstedt Peter SWE 2200 Växjö SK 4.0 15.5 9.0
11 Moren Björn SWE 2206 Linköpings ASS 4.0 15.0 8.5
12 FM Nilsson Sebastian SWE 2399 Lunds ASK 4.0 14.5 8.5
Mohammadi Amir SWE 2324 SA Mark 4.0 14.5 8.5
14 FM Näslund Mikael SWE 2241 Kristallens SK 4.0 14.0 8.5
15 Lindgren Philip SWE 2304 Limhamns SK 4.0 13.5 9.0
16 Rosell Tomas SWE 2200 Helsingborgs ASK 4.0 13.5 7.5
17 Wahlström Lennart SWE 2157 Varbergs SK 4.0 13.0 7.0
18 Ollén Martin SWE 1963 Limhamns SK 4.0 12.0 6.5
19 Johansson Linus SWE 2379 Limhamns SK 3.5 19.0 11.5
20 Arnelind Mikael SWE 2256 Örgryte SK 3.5 16.5 9.5
21 Brezinski Adam SWE 2170 Oves SK 3.5 15.5 8.5
22 Aira Johannes SWE 2070 SS Manhem 3.5 15.0 9.0
23 Gutzmann Tobias SWE 2076 Växjö SK 3.5 13.5 8.5
24 Nilsson Patrik SWE 2113 Helsingborgs ASK 3.5 12.5 7.5
25 Reid Gregor SWE 2171 Harplinge SS 3.5 10.5 6.5
26 Fransson Peter SWE 2312 Lidköpings SS 3.0 17.5 10.5
27 Östling Håkan SWE 2269 Rödeby SK 3.0 17.0 10.0
28 Råvik Andreas SWE 1921 Vaggeryds SK 3.0 16.5 10.0
29 Fransson Angelina SWE 2066 Växjö SK 3.0 16.0 11.0
30 Ask Josef SWE 2206 Västerviks ASK 3.0 15.5 9.0
Rydström Tom SWE 2171 Växjö SK 3.0 15.5 9.0
32 Madebrink Lars SWE 2271 SK Kamraterna 3.0 15.0 9.5
33 Lindborg Patrik SWE 2230 Hultsfreds SK 3.0 15.0 9.0
34 Lindh Fredrik SWE 2290 Kristallens SK 3.0 14.5 9.0
35 Lindhe Magnus SWE 2169 Halmstads SS 3.0 14.5 8.5
Nilsson Weine SWE 2199 Jönköping-Huskvarna 3.0 14.5 8.5
37 Lindahl Emil SWE 2154 Växjö SK 3.0 14.0 9.0
38 Larsson Dan SWE 2144 SS Manhem 3.0 13.5 8.5
39 Neretljak Nedzad SWE 2164 Växjö SK 3.0 13.5 8.0
Olofsson-Dolk Mattis SWE 2144 Växjö SK 3.0 13.5 8.0
41 Wiander Michael SWE 2198 Stockholms SS 3.0 13.5 7.5
Gummesson Anton SWE 2027 Örebro SS 3.0 13.5 7.5
43 Eriksson Kristian SWE 2087 Varbergs SK 3.0 13.0 8.0
44 Åström Lars SWE 2047 Limhamns SK 3.0 13.0 7.5
Sandström Anders SWE 2024 SK Mumien 3.0 13.0 7.5
46 Åberg Anton SWE 2403 SK Kamraterna 3.0 12.5 7.0
47 Bengtsson Jessica SWE 1945 SS Manhem 3.0 12.0 8.0
48 Svensson Leif SWE 2236 Borås Fristad SK 3.0 12.0 7.5
49 Bengtsson Tage SWE 2078 Majornas SK 3.0 12.0 7.0
50 Johansson Mikael SWE 2094 Allingsås sS 3.0 11.5 7.0
Svensson Mikael SWE 2089 Landskrona SK 3.0 11.5 7.0
Lindström Reine SWE 1993 SA Mark 3.0 11.5 7.0
Gromark Per-Olof SWE 1955 Örgryte SK 3.0 11.5 7.0
Cardilin Tim SWE 1844 Halmstad SS 3.0 11.5 7.0
55 Karlsson Robin SWE 1989 En Passant, Svedala 3.0 11.0 6.0
56 Jönsson Krister SWE 2133 Örebro SS 3.0 10.5 6.5
Elenius Erik SWE 2073 Västerviks ASK 3.0 10.5 6.5
58 Thiborg Jesper SWE 2059 Hässleholms SK 3.0 10.5 6.0
59 Kumar Rahul SWE 2252 Örgryte SK 3.0 10.0 6.0
60 Pistol Mats-Erik SWE 1851 Oves SK 3.0 9.5 5.5
61 Karlsson Jörgen SWE 2230 Västerviks ASK 2.5 16.0 9.5
62 Persson Andreas SWE 2177 Kristallens SK 2.5 15.0 8.5
63 von Brömssen Göran SWE 2074 SS Manhem 2.5 13.5 9.0
64 Ronneland Daniel SWE 2263 Lidköpings SS 2.5 13.5 8.5
Karlsson Anders SWE 1871 En Passant, Svedala 2.5 13.5 8.5
66 Fritz Anton SWE 2185 Västerviks ASK 2.5 13.5 8.0
67 Olsson Henrik SWE 1852 Oves SK 2.5 12.0 8.5
68 Källerholm Pär SWE 2074 Ljungby SK 2.5 12.0 7.5
69 Liedbeck Patrik SWE 1767 Limhamns SK 2.5 11.5 7.5
70 Harrén Mats SWE 2048 Västerviks ASK 2.5 11.5 7.0
Svensson Sören SWE 2037 SS Manhem 2.5 11.5 7.0
72 Barkman Rolf SWE 1875 Hjo SK 2.5 11.0 7.5
73 Drugge Patrik SWE 2247 Örebro SS 2.5 11.0 6.5
74 Sundeby Johan SWE 1742 Värnamo SS 2.5 10.0 6.0
75 Svensson Anders SWE 2098 Västerviks ASK 2.5 9.5 5.5
76 Svensson Daniel SWE 1700 Halmstads SS 2.5 8.5 5.0
77 Unmack Christian SWE 2161 En Passant, Svedala 2.0 16.5 9.5
78 Dahlström Ricard SWE 2072 Lidköpings SS 2.0 15.0 10.0
79 Hoang Johnny SWE 1626 Ljunbgy SK 2.0 15.0 8.5
80 Göransson Martin SWE 2036 Värnamo SS 2.0 14.5 8.5
81 Rydéll Mårten SWE 1968 Västerviks ASK 2.0 14.0 9.0
82 Andersson Jan SWE 1816 Ervalla SS 2.0 13.5 8.5
Nilsson Fredrik SWE 1282 Varbergs SK 2.0 13.5 8.5
84 Degerfeldt Sven SWE 1888 SS Manhem 2.0 13.0 8.0
Lindblad Björn SWE 1676 SK Kamraterna 2.0 13.0 8.0
86 Mattsson Michael SWE 2189 Schack 64 Haparanda 2.0 13.0 7.5
87 Mörling Joakim SWE 1828 Limhamns SK 2.0 12.5 7.5
88 Hall Simon SWE 1469 Örgryte SK 2.0 12.0 7.5
89 Agovic Sejfo SWE 1790 Helsingborgs ASK 2.0 12.0 7.0
90 Olsson Bo SWE 1987 Lidköpings SS 2.0 11.5 8.0
91 Jämtbo Patrik SWE 1726 Skövde SS 2.0 11.5 7.0
Lindberg-Hansen Caroline SWE 1606 Halmstads SS 2.0 11.5 7.0
93 Olsson Tomas SWE 2001 Lunds ASK 2.0 11.5 5.5
94 Petersson Daniel SWE 1941 SK Bara Bönder 2.0 11.0 7.0
Rådberg John SWE 1930 Ljungby SK 2.0 11.0 7.0
96 Westerlund Ola SWE 1878 SK Kamraterna 2.0 11.0 6.0
Naglic Zdenko SWE 1845 SK Kamraterna 2.0 11.0 6.0
98 Sjödahl Sten SWE 1923 Oves SK 2.0 10.0 6.5
99 Fransson Stefan SWE 1790 Oskarshamns SS 2.0 10.0 6.0
Johansson Simon SWE 1271 Varbergs SK 2.0 10.0 6.0
101 Wiman Kenneth SWE 1935 Skövde SS 2.0 9.5 5.5
102 Svedberg Hans SWE 2050 Örgryte SK 2.0 9.0 5.0
103 Andersson Thorbjörn SWE 1958 Harplinge SS 1.5 13.5 8.5
104 Nilsson Kristoffer SWE 1948 Växjö SK 1.5 13.0 8.0
Segefelt Louise SWE 1770 SS Manhem 1.5 13.0 8.0
106 Koski Viljo SWE 1932 Lidköpings SS 1.5 12.0 7.0
107 Ekberg Andreas SWE 1815 Hultfreds SK 1.5 12.0 6.5
108 Andersson Sven-Olof SWE 2013 Östersunds SS 1.5 11.0 5.5
109 Lappas Georgios SWE 1745 SK Kamraterna 1.5 10.0 6.5
110 Boustedt Henrik SWE 1535 SK Kamraterna 1.5 9.5 5.5
111 Olsson Torgny SWE 1789 En Passant, Svedala 1.5 8.5 4.5
112 Valle Lorenzo SWE 1770 Emmaboda SS 1.5 7.5 4.0
113 Strannabjer-Melin Rasmus SWE 1339 Varbergs SK 1.5 7.0 4.5
114 Kasselstrand Erik SWE 1672 Gusums SK 1.0 13.5 7.0
115 Saad Hamza SWE 1262 Halmstads SS 1.0 13.0 8.0
116 Storm Ingemar SWE 1688 Vara SS 1.0 11.0 7.0
Bröndum Kraul Jan DEN 1647 Köpenhamn N 1.0 11.0 7.0
118 Bjureblad Martin SWE 1265 SS Manhem 1.0 11.0 6.5
119 Nilsson Gert SWE 1593 Markaryds SK 1.0 10.5 7.0
120 Olsson Linn SWE 1645 En Passant, Svedala 1.0 10.5 5.5
121 Hansen Anders SWE 1714 Harplinge SS 1.0 10.0 6.5
122 Ng Klemens SWE 1526 Örgryte SK 1.0 10.0 6.0
123 Zejak Branislav SWE 1755 Falkenbergs SK 1.0 9.5 6.0
124 Nylander Lennart SWE 1590 SK Vi-Mo 1.0 9.5 5.5
Aldin Anders SWE 1561 En Passant, Svedala 1.0 9.5 5.5
126 Nilsson Claes-Erik SWE 1539 Halmstads SS 1.0 9.5 5.0
127 Svensson Paula SWE 1342 Harplinge SS 1.0 9.0 6.0
128 Öjerskog Bertil SWE 1527 Klippans SK 1.0 8.0 5.5
129 Olsson Sven SWE 1502 Skromberga SS 1.0 8.0 5.0
130 Karlsson William SWE 1400 Falkenbergs SK 0.5 9.5 5.5
131 Kinberger Elon SWE 1400 Halmstads SS 0.0 9.0 5.0

Anmärkning:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

Ställning efter rond 4

Plac. Namn Nation Rating Klubb Poäng  TB1  TB2
1 GM Berg Emanuell SWE 2627 SK Team Viking 4.0 11.0 5.5
2 GM Hillarp-Persson Tiger SWE 2663 Lunds ASK 4.0 10.5 6.0
3 GM Tikkanen Hans SWE 2636 Lunds ASK 4.0 10.5 5.5
GM Hector Jonny SWE 2630 Limhamns SK 4.0 10.5 5.5
5 IM Ziegler Ari SWE 2418 Örgryte SK 4.0 10.0 5.0
6 GM Brynell Stellan SWE 2555 Limhamns SK 4.0 9.5 5.0
7 Johansson Linus SWE 2379 Limhamns SK 3.5 11.5 5.5
8 Rotman Peter SWE 2197 Helsingborgs SS 3.5 8.0 4.0
9 FM Frisk Kockum Anton SWE 2410 Örgryte SK 3.0 11.5 5.5
10 Råvik Andreas SWE 1921 Vaggeryds SK 3.0 11.0 5.5
11 Fransson Peter SWE 2312 Lidköpings SS 3.0 10.5 4.5
Arnelind Mikael SWE 2256 Örgryte SK 3.0 10.5 4.5
13 Östling Håkan SWE 2269 Rödeby SK 3.0 10.0 5.0
14 Mohammadi Amir SWE 2324 SA Mark 3.0 10.0 4.5
15 Lind Jan-Olov SWE 2238 Örebro SS 3.0 10.0 4.0
16 Fransson Angelina SWE 2066 Växjö SK 3.0 9.5 5.5
17 FM Nilsson Sebastian SWE 2399 Lunds ASK 3.0 9.5 4.5
Moren Björn SWE 2206 Linköpings ASS 3.0 9.5 4.5
Lundstedt Peter SWE 2200 Växjö SK 3.0 9.5 4.5
20 Ollén Martin SWE 1963 Limhamns SK 3.0 9.5 4.0
21 Lindgren Philip SWE 2304 Limhamns SK 3.0 8.5 4.0
FM Näslund Mikael SWE 2241 Kristallens SK 3.0 8.5 4.0
Neretljak Nedzad SWE 2164 Växjö SK 3.0 8.5 4.0
24 Rosell Tomas SWE 2200 Helsingborgs ASK 3.0 8.5 3.5
Lindhe Magnus SWE 2169 Halmstads SS 3.0 8.5 3.5
Wahlström Lennart SWE 2157 Varbergs SK 3.0 8.5 3.5
27 Wiander Michael SWE 2198 Stockholms SS 3.0 8.0 4.0
Lindahl Emil SWE 2154 Växjö SK 3.0 8.0 4.0
29 Rydström Tom SWE 2171 Växjö SK 3.0 8.0 3.5
30 Ask Josef SWE 2206 Västerviks ASK 3.0 7.5 4.0
31 Reid Gregor SWE 2171 Harplinge SS 3.0 7.0 3.5
32 Brezinski Adam SWE 2170 Oves SK 2.5 10.5 4.5
33 Lindborg Patrik SWE 2230 Hultsfreds SK 2.5 10.0 5.0
34 Aira Johannes SWE 2070 SS Manhem 2.5 9.5 5.0
35 Persson Andreas SWE 2177 Kristallens SK 2.5 9.5 4.5
36 Gutzmann Tobias SWE 2076 Växjö SK 2.5 9.0 5.0
37 Lindh Fredrik SWE 2290 Kristallens SK 2.5 9.0 4.5
Madebrink Lars SWE 2271 SK Kamraterna 2.5 9.0 4.5
Karlsson Jörgen SWE 2230 Västerviks ASK 2.5 9.0 4.5
40 Fritz Anton SWE 2185 Västerviks ASK 2.5 8.5 4.5
Nilsson Patrik SWE 2113 Helsingborgs ASK 2.5 8.5 4.5
42 Svensson Leif SWE 2236 Borås Fristad SK 2.5 8.5 4.0
Svensson Mikael SWE 2089 Landskrona SK 2.5 8.5 4.0
44 Åström Lars SWE 2047 Limhamns SK 2.5 8.0 4.5
45 Ronneland Daniel SWE 2263 Lidköpings SS 2.5 8.0 4.0
46 Sandström Anders SWE 2024 SK Mumien 2.5 8.0 3.5
47 Karlsson Anders SWE 1871 En Passant, Svedala 2.5 7.5 4.0
48 Johansson Mikael SWE 2094 Allingsås sS 2.5 7.0 3.5
Elenius Erik SWE 2073 Västerviks ASK 2.5 7.0 3.5
50 Olsson Henrik SWE 1852 Oves SK 2.5 6.5 4.0
51 Jönsson Krister SWE 2133 Örebro SS 2.5 6.5 3.5
52 Nilsson Weine SWE 2148 Jönköping-Huskvarna 2.0 10.5 5.0
53 Olofsson-Dolk Mattis SWE 2144 Växjö SK 2.0 10.0 5.0
Gummesson Anton SWE 2027 Örebro SS 2.0 10.0 5.0
55 Larsson Dan SWE 2144 SS Manhem 2.0 9.5 5.5
56 Unmack Christian SWE 2161 En Passant, Svedala 2.0 9.5 4.5
57 Bengtsson Jessica SWE 1945 SS Manhem 2.0 9.0 5.5
58 Rydéll Mårten SWE 1968 Västerviks ASK 2.0 9.0 5.0
59 Göransson Martin SWE 2036 Värnamo SS 2.0 9.0 4.5
Hoang Johnny SWE 1626 Ljunbgy SK 2.0 9.0 4.5
61 von Brömssen Göran SWE 2074 SS Manhem 2.0 8.5 5.5
62 Dahlström Ricard SWE 2072 Lidköpings SS 2.0 8.5 5.0
63 Lindström Reine SWE 1993 SA Mark 2.0 8.5 4.0
64 Agovic Sejfo SWE 1790 Helsingborgs ASK 2.0 8.0 4.5
65 Källerholm Pär SWE 2074 Ljungby SK 2.0 8.0 4.0
Andersson Jan SWE 1816 Ervalla SS 2.0 8.0 4.0
67 Eriksson Kristian SWE 2087 Varbergs SK 2.0 7.5 4.0
Bengtsson Tage SWE 2078 Majornas SK 2.0 7.5 4.0
Rådberg John SWE 1930 Ljungby SK 2.0 7.5 4.0
Cardilin Tim SWE 1844 Halmstad SS 2.0 7.5 4.0
71 Mattsson Michael SWE 2189 Schack 64 Haparanda 2.0 7.5 3.5
Karlsson Robin SWE 1989 En Passant, Svedala 2.0 7.5 3.5
Gromark Per-Olof SWE 1955 Örgryte SK 2.0 7.5 3.5
74 Kumar Rahul SWE 2252 Örgryte SK 2.0 7.0 4.0
75 Petersson Daniel SWE 1941 SK Bara Bönder 2.0 7.0 3.5
Degerfeldt Sven SWE 1888 SS Manhem 2.0 7.0 3.5
Nilsson Fredrik SWE 1282 Varbergs SK 2.0 7.0 3.5
78 Barkman Rolf SWE 1875 Hjo SK 2.0 6.5 3.5
79 Åberg Anton SWE 2403 SK Kamraterna 2.0 6.5 3.0
Lindblad Björn SWE 1676 SK Kamraterna 2.0 6.5 3.0
81 Thiborg Jesper SWE 2059 Hässleholms SK 2.0 6.0 3.0
82 Pistol Mats-Erik SWE 1851 Oves SK 2.0 6.0 2.5
83 Westerlund Ola SWE 1878 SK Kamraterna 2.0 6.0 2.0
84 Liedbeck Patrik SWE 1767 Limhamns SK 2.0 5.5 3.0
85 Sjödahl Sten SWE 1923 Oves SK 2.0 4.5 2.5
86 Harrén Mats SWE 2048 Västerviks ASK 1.5 10.0 5.0
87 Andersson Thorbjörn SWE 1958 Harplinge SS 1.5 9.0 5.0
88 Lindberg-Hansen Caroline SWE 1606 Halmstads SS 1.5 9.0 4.5
89 Segefelt Louise SWE 1770 SS Manhem 1.5 8.5 4.0
90 Nilsson Kristoffer SWE 1948 Växjö SK 1.5 8.0 4.5
91 Koski Viljo SWE 1932 Lidköpings SS 1.5 8.0 4.0
92 Drugge Patrik SWE 2247 Örebro SS 1.5 7.5 4.0
Svensson Sören SWE 2037 SS Manhem 1.5 7.5 4.0
94 Sundeby Johan SWE 1742 Värnamo SS 1.5 7.0 3.5
95 Olsson Tomas SWE 2001 Lunds ASK 1.5 7.0 2.5
96 Svensson Anders SWE 2098 Västerviks ASK 1.5 6.5 3.5
97 Andersson Sven-Olof SWE 2013 Östersunds SS 1.5 6.5 2.0
98 Svensson Daniel SWE 1700 Halmstads SS 1.5 4.5 2.5
99 Kasselstrand Erik SWE 1672 Gusums SK 1.0 9.5 4.5
100 Olsson Bo SWE 1987 Lidköpings SS 1.0 8.5 4.0
Ekberg Andreas SWE 1815 Hultfreds SK 1.0 8.5 4.0
Hall Simon SWE 1469 Örgryte SK 1.0 8.5 4.0
Saad Hamza SWE 1262 Halmstads SS 1.0 8.5 4.0
104 Wiman Kenneth SWE 1935 Skövde SS 1.0 8.0 4.0
105 Naglic Zdenko SWE 1845 SK Kamraterna 1.0 7.5 4.0
Mörling Joakim SWE 1828 Limhamns SK 1.0 7.5 4.0
Jämtbo Patrik SWE 1726 Skövde SS 1.0 7.5 4.0
Hansen Anders SWE 1714 Harplinge SS 1.0 7.5 4.0
Ng Klemens SWE 1526 Örgryte SK 1.0 7.5 4.0
110 Svedberg Hans SWE 2050 Örgryte SK 1.0 7.0 4.0
Fransson Stefan SWE 1790 Oskarshamns SS 1.0 7.0 4.0
112 Bjureblad Martin SWE 1265 SS Manhem 1.0 7.0 3.5
113 Storm Ingemar SWE 1688 Vara SS 1.0 6.5 4.0
Nilsson Gert SWE 1593 Markaryds SK 1.0 6.5 4.0
115 Olsson Torgny SWE 1789 En Passant, Svedala 1.0 6.5 3.5
Zejak Branislav SWE 1755 Falkenbergs SK 1.0 6.5 3.5
117 Olsson Linn SWE 1645 En Passant, Svedala 1.0 6.5 3.0
118 Johansson Simon SWE 1271 Varbergs SK 1.0 6.0 3.0
119 Boustedt Henrik SWE 1535 SK Kamraterna 1.0 5.5 3.0
120 Nilsson Claes-Erik SWE 1539 Halmstads SS 1.0 5.5 2.5
121 Strannabjer-Melin Rasmus SWE 1339 Varbergs SK 1.0 3.0 2.0
122 Bröndum Kraul Jan DEN 1647 Köpenhamn N 0.5 8.5 4.5
123 Lappas Georgios SWE 1745 SK Kamraterna 0.5 7.5 3.0
124 Aldin Anders SWE 1561 En Passant, Svedala 0.5 6.5 3.5
125 Valle Loenzo SWE 1770 Emmaboda SS 0.5 6.5 3.0
Karlsson William SWE 1400 Falkenbergs SK 0.5 6.5 3.0
127 Nylander Lennart SWE 1590 SK Vi-Mo 0.5 6.0 3.5
128 Olsson Sven SWE 1502 Skromberga SS 0.5 5.5 3.0
129 Öjerskog Bertil SWE 1527 Klippans SK 0.0 7.0 4.0
130 Svensson Paula SWE 1342 Harplinge SS 0.0 7.0 3.5
131 Kinberger Elon SWE 1400 Halmstads SS 0.0 6.5 3.0

Anmärkning:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

Ställning efter rond 2

Plac. Namn Nation Rating Klubb Poäng  TB1  TB2
1 GM Tikkanen Hans SWE 2636 Lunds ASK 2.0 2.0 0.0
GM Hector Jonny SWE 2630 Limhamns SK 2.0 2.0 0.0
GM Berg Emanuell SWE 2627 SK Team Viking 2.0 2.0 0.0
IM Ziegler Ari SWE 2418 Örgryte SK 2.0 2.0 0.0
FM Frisk Kockum Anton SWE 2410 Örgryte SK 2.0 2.0 0.0
Johansson Linus SWE 2379 Limhamns SK 2.0 2.0 0.0
Mohammadi Amir SWE 2324 SA Mark 2.0 2.0 0.0
Fransson Peter SWE 2312 Lidköpings SS 2.0 2.0 0.0
Lindgren Philip SWE 2304 Limhamns SK 2.0 2.0 0.0
Östling Håkan SWE 2269 Rödeby SK 2.0 2.0 0.0
Arnelind Mikael SWE 2256 Örgryte SK 2.0 2.0 0.0
Lindborg Patrik SWE 2230 Hultsfreds SK 2.0 2.0 0.0
Moren Björn SWE 2206 Linköpings ASS 2.0 2.0 0.0
Rosell Tomas SWE 2200 Helsingborgs ASK 2.0 2.0 0.0
Fritz Anton SWE 2185 Västerviks ASK 2.0 2.0 0.0
16 GM Hillarp-Persson Tiger SWE 2663 Lunds ASK 2.0 1.5 0.0
17 GM Brynell Stellan SWE 2555 Limhamns SK 2.0 1.0 0.0
Lind Jan-Olov SWE 2238 Örebro SS 2.0 1.0 0.0
Persson Andreas SWE 2177 Kristallens SK 2.0 1.0 0.0
Reid Gregor SWE 2171 Harplinge SS 2.0 1.0 0.0
Rydström Tom SWE 2171 Växjö SK 2.0 1.0 0.0
Olofsson-Dolk Mattis SWE 2144 Växjö SK 2.0 1.0 0.0
Gutzmann Tobias SWE 2076 Växjö SK 2.0 1.0 0.0
Dahlström Ricard SWE 2072 Lidköpings SS 2.0 1.0 0.0
Fransson Angelina SWE 2066 Växjö SK 2.0 1.0 0.0
Råvik Andreas SWE 1921 Vaggeryds SK 2.0 1.0 0.0
27 Rotman Peter SWE 2197 Helsingborgs SS 2.0 0.5 0.0
28 FM Nilsson Sebastian SWE 2399 Lunds ASK 1.5 2.5 0.0
Ronneland Daniel SWE 2263 Lidköpings SS 1.5 2.5 0.0
FM Näslund Mikael SWE 2241 Kristallens SK 1.5 2.5 0.0
Aira Johannes SWE 2070 SS Manhem 1.5 2.5 0.0
Harrén Mats SWE 2048 Västerviks ASK 1.5 2.5 0.0
33 Lindh Fredrik SWE 2290 Kristallens SK 1.5 2.0 0.0
Bengtsson Jessica SWE 1945 SS Manhem 1.5 2.0 0.0
35 Ask Josef SWE 2206 Västerviks ASK 1.5 1.5 0.0
Larsson Dan SWE 2144 SS Manhem 1.5 1.5 0.0
von Brömssen Göran SWE 2074 SS Manhem 1.5 1.5 0.0
38 Karlsson Jörgen SWE 2230 Västerviks ASK 1.5 1.0 0.0
Lundstedt Peter SWE 2200 Växjö SK 1.5 1.0 0.0
40 Åberg Anton SWE 2403 SK Kamraterna 1.0 3.0 0.0
Madebrink Lars SWE 2271 SK Kamraterna 1.0 3.0 0.0
Kumar Rahul SWE 2252 Örgryte SK 1.0 3.0 0.0
Svensson Leif SWE 2236 Borås Fristad SK 1.0 3.0 0.0
Wiander Michael SWE 2198 Stockholms SS 1.0 3.0 0.0
Unmack Christian SWE 2161 En Passant, Svedala 1.0 3.0 0.0
Agovic Sejfo SWE 1790 Helsingborgs ASK 1.0 3.0 0.0
Lindberg-Hansen Caroline SWE 1606 Halmstads SS 1.0 3.0 0.0
48 Neretljak Nedzad SWE 2164 Växjö SK 1.0 2.5 0.0
Svensson Sören SWE 2037 SS Manhem 1.0 2.5 0.0
Fransson Stefan SWE 1790 Oskarshamns SS 1.0 2.5 0.0
Kasselstrand Erik SWE 1672 Gusums SK 1.0 2.5 0.0
Hoang Johnny SWE 1626 Ljunbgy SK 1.0 2.5 0.0
Saad Hamza SWE 1262 Halmstads SS 1.0 2.5 0.0
54 Brezinski Adam SWE 2170 Oves SK 1.0 2.0 0.0
Lindhe Magnus SWE 2169 Halmstads SS 1.0 2.0 0.0
Wahlström Lennart SWE 2157 Varbergs SK 1.0 2.0 0.0
Lindahl Emil SWE 2154 Växjö SK 1.0 2.0 0.0
Nilsson Weine SWE 2148 Jönköping-Huskvarna 1.0 2.0 0.0
Nilsson Patrik SWE 2113 Helsingborgs ASK 1.0 2.0 0.0
Svensson Mikael SWE 2089 Landskrona SK 1.0 2.0 0.0
Eriksson Kristian SWE 2087 Varbergs SK 1.0 2.0 0.0
Bengtsson Tage SWE 2078 Majornas SK 1.0 2.0 0.0
Källerholm Pär SWE 2074 Ljungby SK 1.0 2.0 0.0
Elenius Erik SWE 2073 Västerviks ASK 1.0 2.0 0.0
Thiborg Jesper SWE 2059 Hässleholms SK 1.0 2.0 0.0
Svedberg Hans SWE 2050 Örgryte SK 1.0 2.0 0.0
Åström Lars SWE 2047 Limhamns SK 1.0 2.0 0.0
Göransson Martin SWE 2036 Värnamo SS 1.0 2.0 0.0
Gummesson Anton SWE 2027 Örebro SS 1.0 2.0 0.0
Sandström Anders SWE 2024 SK Mumien 1.0 2.0 0.0
Lindström Reine SWE 1993 SA Mark 1.0 2.0 0.0
Karlsson Robin SWE 1989 En Passant, Svedala 1.0 2.0 0.0
Ollén Martin SWE 1963 Limhamns SK 1.0 2.0 0.0
Andersson Thorbjörn SWE 1958 Harplinge SS 1.0 2.0 0.0
Gromark Per-Olof SWE 1955 Örgryte SK 1.0 2.0 0.0
Nilsson Kristoffer SWE 1948 Växjö SK 1.0 2.0 0.0
Wiman Kenneth SWE 1935 Skövde SS 1.0 2.0 0.0
Rådberg John SWE 1930 Ljungby SK 1.0 2.0 0.0
Olsson Henrik SWE 1852 Oves SK 1.0 2.0 0.0
Naglic Zdenko SWE 1845 SK Kamraterna 1.0 2.0 0.0
Mörling Joakim SWE 1828 Limhamns SK 1.0 2.0 0.0
82 Rydéll Mårten SWE 1968 Västerviks ASK 1.0 1.5 0.0
Koski Viljo SWE 1932 Lidköpings SS 1.0 1.5 0.0
Degerfeldt Sven SWE 1888 SS Manhem 1.0 1.5 0.0
Hall Simon SWE 1469 Örgryte SK 1.0 1.5 0.0
Nilsson Fredrik SWE 1282 Varbergs SK 1.0 1.5 0.0
87 Mattsson Michael SWE 2189 Schack 64 Haparanda 1.0 1.0 0.0
Johansson Mikael SWE 2094 Allingsås sS 1.0 1.0 0.0
Olsson Bo SWE 1987 Lidköpings SS 1.0 1.0 0.0
Petersson Daniel SWE 1941 SK Bara Bönder 1.0 1.0 0.0
Sjödahl Sten SWE 1923 Oves SK 1.0 1.0 0.0
Barkman Rolf SWE 1875 Hjo SK 1.0 1.0 0.0
Andersson Jan SWE 1816 Ervalla SS 1.0 1.0 0.0
Sundeby Johan SWE 1742 Värnamo SS 1.0 1.0 0.0
Bjureblad Martin SWE 1265 SS Manhem 1.0 1.0 0.0
96 Karlsson Anders SWE 1871 En Passant, Svedala 0.5 3.0 0.0
Cardilin Tim SWE 1844 Halmstad SS 0.5 3.0 0.0
98 Andersson Sven-Olof SWE 2013 Östersunds SS 0.5 2.5 0.0
Segefelt Louise SWE 1770 SS Manhem 0.5 2.5 0.0
100 Jönsson Krister SWE 2133 Örebro SS 0.5 2.0 0.0
Bröndum Kraul Jan DEN 1647 Köpenhamn N 0.5 2.0 0.0
102 Svensson Anders SWE 2098 Västerviks ASK 0.5 1.5 0.0
Lappas Georgios SWE 1745 SK Kamraterna 0.5 1.5 0.0
104 Drugge Patrik SWE 2247 Örebro SS 0.0 3.0 0.0
Olsson Tomas SWE 2001 Lunds ASK 0.0 3.0 0.0
Westerlund Ola SWE 1878 SK Kamraterna 0.0 3.0 0.0
Ekberg Andreas SWE 1815 Hultfreds SK 0.0 3.0 0.0
Olsson Torgny SWE 1789 En Passant, Svedala 0.0 3.0 0.0
Valle Loenzo SWE 1770 Emmaboda SS 0.0 3.0 0.0
Lindblad Björn SWE 1676 SK Kamraterna 0.0 3.0 0.0
Nilsson Claes-Erik SWE 1539 Halmstads SS 0.0 3.0 0.0
Olsson Sven SWE 1502 Skromberga SS 0.0 3.0 0.0
Karlsson William SWE 1400 Falkenbergs SK 0.0 3.0 0.0
114 Kinberger Elon SWE 1400 Halmstads SS 0.0 2.5 0.0
Pistol Mats-Erik SWE 1851 Oves SK 0.0 2.5 0.0
Storm Ingemar SWE 1688 Vara SS 0.0 2.5 0.0
Öjerskog Bertil SWE 1527 Klippans SK 0.0 2.5 0.0
118 Liedbeck Patrik SWE 1767 Limhamns SK 0.0 2.0 0.0
Zejak Branislav SWE 1755 Falkenbergs SK 0.0 2.0 0.0
Jämtbo Patrik SWE 1726 Skövde SS 0.0 2.0 0.0
Hansen Anders SWE 1714 Harplinge SS 0.0 2.0 0.0
Svensson Daniel SWE 1700 Halmstads SS 0.0 2.0 0.0
Olsson Linn SWE 1645 En Passant, Svedala 0.0 2.0 0.0
Nilsson Gert SWE 1593 Markaryds SK 0.0 2.0 0.0
Nylander Lennart SWE 1590 SK Vi-Mo 0.0 2.0 0.0
Aldin Anders SWE 1561 En Passant, Svedala 0.0 2.0 0.0
Boustedt Henrik SWE 1535 SK Kamraterna 0.0 2.0 0.0
Ng Klemens SWE 1526 Örgryte SK 0.0 2.0 0.0
Svensson Paula SWE 1342 Harplinge SS 0.0 2.0 0.0
Strannabjer-Melin Rasmus SWE 1339 Varbergs SK 0.0 2.0 0.0
Johansson Simon SWE 1271 Varbergs SK 0.0 2.0 0.0

Anmärkning:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)

Ställning efter rond 1

Plac. Namn Nation Rating Klubb Poäng  TB1  TB2
1 GM Tikkanen Hans SWE 2636 Lunds ASK 1.0 0.0 0.0
GM Hector Jonny SWE 2630 Limhamns SK 1.0 0.0 0.0
GM Berg Emanuell SWE 2627 SK Team Viking 1.0 0.0 0.0
GM Hillarp-Persson Tiger SWE 2663 Lunds ASK 1.0 0.0 0.0
GM Brynell Stellan SWE 2555 Limhamns SK 1.0 0.0 0.0
IM Ziegler Ari SWE 2418 Örgryte SK 1.0 0.0 0.0
FM Frisk Kockum Anton SWE 2410 Örgryte SK 1.0 0.0 0.0
Åberg Anton SWE 2403 SK Kamraterna 1.0 0.0 0.0
FM Nilsson Sebastian SWE 2399 Lunds ASK 1.0 0.0 0.0
Johansson Linus SWE 2379 Limhamns SK 1.0 0.0 0.0
Mohammadi Amir SWE 2324 SA Mark 1.0 0.0 0.0
Fransson Peter SWE 2312 Lidköpings SS 1.0 0.0 0.0
Lindgren Philip SWE 2304 Limhamns SK 1.0 0.0 0.0
Madebrink Lars SWE 2271 SK Kamraterna 1.0 0.0 0.0
Östling Håkan SWE 2269 Rödeby SK 1.0 0.0 0.0
Ronneland Daniel SWE 2263 Lidköpings SS 1.0 0.0 0.0
Arnelind Mikael SWE 2256 Örgryte SK 1.0 0.0 0.0
Kumar Rahul SWE 2252 Örgryte SK 1.0 0.0 0.0
FM Näslund Mikael SWE 2241 Kristallens SK 1.0 0.0 0.0
Lind Jan-Olov SWE 2238 Örebro SS 1.0 0.0 0.0
Svensson Leif SWE 2236 Borås Fristad SK 1.0 0.0 0.0
Lindborg Patrik SWE 2230 Hultsfreds SK 1.0 0.0 0.0
Ask Josef SWE 2206 Västerviks ASK 1.0 0.0 0.0
Moren Björn SWE 2206 Linköpings ASS 1.0 0.0 0.0
Rosell Tomas SWE 2200 Helsingborgs ASK 1.0 0.0 0.0
Wiander Michael SWE 2198 Stockholms SS 1.0 0.0 0.0
Rotman Peter SWE 2197 Helsingborgs SS 1.0 0.0 0.0
Fritz Anton SWE 2185 Västerviks ASK 1.0 0.0 0.0
Persson Andreas SWE 2177 Kristallens SK 1.0 0.0 0.0
Reid Gregor SWE 2171 Harplinge SS 1.0 0.0 0.0
Rydström Tom SWE 2171 Växjö SK 1.0 0.0 0.0
Brezinski Adam SWE 2170 Oves SK 1.0 0.0 0.0
Lindhe Magnus SWE 2169 Halmstads SS 1.0 0.0 0.0
Neretljak Nedzad SWE 2164 Växjö SK 1.0 0.0 0.0
Unmack Christian SWE 2161 En Passant, Svedala 1.0 0.0 0.0
Wahlström Lennart SWE 2157 Varbergs SK 1.0 0.0 0.0
Lindahl Emil SWE 2154 Växjö SK 1.0 0.0 0.0
Nilsson Weine SWE 2148 Jönköping-Huskvarna 1.0 0.0 0.0
Larsson Dan SWE 2144 SS Manhem 1.0 0.0 0.0
Olofsson-Dolk Mattis SWE 2144 Växjö SK 1.0 0.0 0.0
Nilsson Patrik SWE 2113 Helsingborgs ASK 1.0 0.0 0.0
Svensson Mikael SWE 2089 Landskrona SK 1.0 0.0 0.0
Eriksson Kristian SWE 2087 Varbergs SK 1.0 0.0 0.0
Bengtsson Tage SWE 2078 Majornas SK 1.0 0.0 0.0
Gutzmann Tobias SWE 2076 Växjö SK 1.0 0.0 0.0
Källerholm Pär SWE 2074 Ljungby SK 1.0 0.0 0.0
von Brömssen Göran SWE 2074 SS Manhem 1.0 0.0 0.0
Elenius Erik SWE 2073 Västerviks ASK 1.0 0.0 0.0
Dahlström Ricard SWE 2072 Lidköpings SS 1.0 0.0 0.0
Aira Johannes SWE 2070 SS Manhem 1.0 0.0 0.0
Fransson Angelina SWE 2066 Växjö SK 1.0 0.0 0.0
Thiborg Jesper SWE 2059 Hässleholms SK 1.0 0.0 0.0
Svedberg Hans SWE 2050 Örgryte SK 1.0 0.0 0.0
Harrén Mats SWE 2048 Västerviks ASK 1.0 0.0 0.0
Åström Lars SWE 2047 Limhamns SK 1.0 0.0 0.0
Svensson Sören SWE 2037 SS Manhem 1.0 0.0 0.0
Råvik Andreas SWE 1921 Vaggeryds SK 1.0 0.0 0.0
Agovic Sejfo SWE 1790 Helsingborgs ASK 1.0 0.0 0.0
Kasselstrand Erik SWE 1672 Gusums SK 1.0 0.0 0.0
Hoang Johnny SWE 1626 Ljunbgy SK 1.0 0.0 0.0
Lindberg-Hansen Caroline SWE 1606 Halmstads SS 1.0 0.0 0.0
Saad Hamza SWE 1262 Halmstads SS 1.0 0.0 0.0
63 Lindh Fredrik SWE 2290 Kristallens SK 0.5 0.5 0.0
Karlsson Jörgen SWE 2230 Västerviks ASK 0.5 0.5 0.0
Lundstedt Peter SWE 2200 Växjö SK 0.5 0.5 0.0
Jönsson Krister SWE 2133 Örebro SS 0.5 0.5 0.0
Bengtsson Jessica SWE 1945 SS Manhem 0.5 0.5 0.0
Karlsson Anders SWE 1871 En Passant, Svedala 0.5 0.5 0.0
Cardilin Tim SWE 1844 Halmstad SS 0.5 0.5 0.0
Bröndum Kraul Jan DEN 1647 Köpenhamn N 0.5 0.5 0.0
71 Drugge Patrik SWE 2247 Örebro SS 0.0 1.0 0.0
Mattsson Michael SWE 2189 Schack 64 Haparanda 0.0 1.0 0.0
Kinberger Elon SWE 1400 Halmstads SS 0.0 1.0 0.0
Svensson Anders SWE 2098 Västerviks ASK 0.0 1.0 0.0
Johansson Mikael SWE 2094 Allingsås sS 0.0 1.0 0.0
Göransson Martin SWE 2036 Värnamo SS 0.0 1.0 0.0
Gummesson Anton SWE 2027 Örebro SS 0.0 1.0 0.0
Sandström Anders SWE 2024 SK Mumien 0.0 1.0 0.0
Andersson Sven-Olof SWE 2013 Östersunds SS 0.0 1.0 0.0
Olsson Tomas SWE 2001 Lunds ASK 0.0 1.0 0.0
Lindström Reine SWE 1993 SA Mark 0.0 1.0 0.0
Karlsson Robin SWE 1989 En Passant, Svedala 0.0 1.0 0.0
Olsson Bo SWE 1987 Lidköpings SS 0.0 1.0 0.0
Rydéll Mårten SWE 1968 Västerviks ASK 0.0 1.0 0.0
Ollén Martin SWE 1963 Limhamns SK 0.0 1.0 0.0
Andersson Thorbjörn SWE 1958 Harplinge SS 0.0 1.0 0.0
Gromark Per-Olof SWE 1955 Örgryte SK 0.0 1.0 0.0
Nilsson Kristoffer SWE 1948 Växjö SK 0.0 1.0 0.0
Petersson Daniel SWE 1941 SK Bara Bönder 0.0 1.0 0.0
Wiman Kenneth SWE 1935 Skövde SS 0.0 1.0 0.0
Koski Viljo SWE 1932 Lidköpings SS 0.0 1.0 0.0
Rådberg John SWE 1930 Ljungby SK 0.0 1.0 0.0
Sjödahl Sten SWE 1923 Oves SK 0.0 1.0 0.0
Degerfeldt Sven SWE 1888 SS Manhem 0.0 1.0 0.0
Westerlund Ola SWE 1878 SK Kamraterna 0.0 1.0 0.0
Barkman Rolf SWE 1875 Hjo SK 0.0 1.0 0.0
Olsson Henrik SWE 1852 Oves SK 0.0 1.0 0.0
Pistol Mats-Erik SWE 1851 Oves SK 0.0 1.0 0.0
Naglic Zdenko SWE 1845 SK Kamraterna 0.0 1.0 0.0
Mörling Joakim SWE 1828 Limhamns SK 0.0 1.0 0.0
Andersson Jan SWE 1816 Ervalla SS 0.0 1.0 0.0
Ekberg Andreas SWE 1815 Hultfreds SK 0.0 1.0 0.0
Fransson Stefan SWE 1790 Oskarshamns SS 0.0 1.0 0.0
Olsson Torgny SWE 1789 En Passant, Svedala 0.0 1.0 0.0
Segefelt Louise SWE 1770 SS Manhem 0.0 1.0 0.0
Valle Loenzo SWE 1770 Emmaboda SS 0.0 1.0 0.0
Liedbeck Patrik SWE 1767 Limhamns SK 0.0 1.0 0.0
Zejak Branislav SWE 1755 Falkenbergs SK 0.0 1.0 0.0
Lappas Georgios SWE 1745 SK Kamraterna 0.0 1.0 0.0
Sundeby Johan SWE 1742 Värnamo SS 0.0 1.0 0.0
Jämtbo Patrik SWE 1726 Skövde SS 0.0 1.0 0.0
Hansen Anders SWE 1714 Harplinge SS 0.0 1.0 0.0
Svensson Daniel SWE 1700 Halmstads SS 0.0 1.0 0.0
Storm Ingemar SWE 1688 Vara SS 0.0 1.0 0.0
Lindblad Björn SWE 1676 SK Kamraterna 0.0 1.0 0.0
Olsson Linn SWE 1645 En Passant, Svedala 0.0 1.0 0.0
Nilsson Gert SWE 1593 Markaryds SK 0.0 1.0 0.0
Nylander Lennart SWE 1590 SK Vi-Mo 0.0 1.0 0.0
Aldin Anders SWE 1561 En Passant, Svedala 0.0 1.0 0.0
Nilsson Claes-Erik SWE 1539 Halmstads SS 0.0 1.0 0.0
Boustedt Henrik SWE 1535 SK Kamraterna 0.0 1.0 0.0
Öjerskog Bertil SWE 1527 Klippans SK 0.0 1.0 0.0
Ng Klemens SWE 1526 Örgryte SK 0.0 1.0 0.0
Olsson Sven SWE 1502 Skromberga SS 0.0 1.0 0.0
Hall Simon SWE 1469 Örgryte SK 0.0 1.0 0.0
Karlsson William SWE 1400 Falkenbergs SK 0.0 1.0 0.0
Svensson Paula SWE 1342 Harplinge SS 0.0 1.0 0.0
Strannabjer-Melin Rasmus SWE 1339 Varbergs SK 0.0 1.0 0.0
Nilsson Fredrik SWE 1282 Varbergs SK 0.0 1.0 0.0
Johansson Simon SWE 1271 Varbergs SK 0.0 1.0 0.0
Bjureblad Martin SWE 1265 SS Manhem 0.0 1.0 0.0

Anmärkning:
Tie Break1: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Tie Break2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)